Lētas aviobiļetes uz Berlīni

Lētas aviobiļetes uz Berlīni no lētu izmaksu aviokompānijas Ryanair. Tikai tiešie lidojumi uz Berlīni. Palūtini sevi ar patīkamo ceļojumu!

Lētas aviobiļetes uz Berlīni , Oslo – Berlīne
Lētas aviobiļetes uz Berlīni , Londona – Berlīne
Lētas aviobiļetes uz Berlīni , Milāna – Berlīne
Lētas aviobiļetes uz Berlīni , Šanona – Berlīne
Lētas aviobiļetes uz Berlīni , Dublina – Berlīne
Lētas aviobiļetes uz Berlīni , Porto – Berlīne

berlin1

Ko darīt?

Viena no iespaidīgākajām Berlīnes panorāmām paveras no sera Normena Forstera projektētā Reihstāga stikla kupola skatu platformas. Tas ir viens no iecienītākajiem pilsētas tūrisma objektiem, taču noteikti ir redzēšanas vērts. Turklāt te joprojām nav ieejas maksas. Vienīgi, ja nonāksiet te dienas vidū, var gadīties, ka nāksies diezgan ilgi gaidīt rindā. Tālab vērts atcerēties, ka Reihstāgs atvērts līdz 22.00 un pēc 20.00 rindas parasti vairs nav. Ja ir vēlēšanās uzzināt visjaunāko Berlīnes mākslas ainā notiekošo, jādodas uz Auguststrasse, kur izvietojušās lielākā daļa pilsētas mākslas galeriju. Arī Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūts, kas atrodas izbijušā margarīna fabrikā. Institūts darbojas kā laikmetīgās mākslas komunikāciju laboratorija, rīkojot izstādes, radošās darbnīcas un citas mākslas aktivitātes, iesaistot gan starptautiski atzītus mūsdienu māksliniekus, gan arī jaunos vācu autorus. Īpašām Berlīnes izstāžu telpām pieder arī Ņūtona fonds – veltījums leģendārajam modes fotogrāfam Helmutam Ņūtonam, kur vienmēr rodamas izcilas fotoizstādes. Šobrīd (līdz 17.maijam) tajā skatāmā izstāde “Helmuts Ņūtons: atlaists”, kas ir gards kumoss visiem fotogrāfa talanta cienītājiem. Tā eksponē pagājušā gadsimta 60. un 70. gados žurnāliem “Elle”, “Queen”, “Nova” un “Marie Claire” tapušas fotogrāfijas – tradicionālajā provokatīvajā Ņūtona stilistikā.

Šopings!

Berlīne ir apzīmējums arī lieliskam un neordināram šopingam – tas nozīmē neskaitāmas interjera un dizaina priekšmetu bodītes, ekscentrisku jauno dizaineru veikaliņus un klejojumus pa leģendāro universālveikalu “KaDeWe” vai arhitektūras leģendas Žana Nuvēla projektētajām “Lafajeta galerijām”. Tā ir pilsēta, kurā rodams arī īstens kultūras lielveikals šī vārda vistiešākajā nozīmē. “Dussmann Dass Kulturkaufhaus” ir trīs stāvu grāmatu, mūzikas (CD) un kino (DVD) templis. Lieliska atrašanās vieta – netālu no Friedrichstrasse metro pieturas. Iegriezties šeit ir gandrīz bīstami, jo, ieklīstot vien uz desmit minūtēm, riskējat pazust vismaz uz pāris stundām. Izcils piedāvājums – no kafijas galda grāmatām līdz daiļliteratūrai, vēsturei, mākslai un psiholoģijai. Augšējā stāvā teju puse telpas atvēlēta ceļojumu literatūrai. Tam visam pa vidu – fantastiski ērti La Corbusier klubkrēsli, kas uzturēšanos “Dussmann” vēl tikai paildzina. Turklāt veikals atvērts no 10.00 līdz 22.00.

Gardēžiem:

Lai nu kā, bet restorānu Berlīnē netrūkst. Turklāt visām gaumēm – no tradicionālās virtuves klasiķiem kā “Lutter&Wegner” līdz kafejnīcās un restorānos pārvērstām laivām (Landwehrkanal, netālu Prinzenstrasse metro stacijas) pēdējos gados strauju attīstību piedzīvojušajā Kreuzberg rajonā. Lieliska brokastu vieta izcilās kafijas un fantastiskās ābolu strūdeles dēļ ir “Café Einstein”, bet pilsētas mazākais bārs (18 kvadrātmetri) “Rum Trader” meklējams Fasanenstrasse. Turklāt, kā jau metropolē, arī restorānu ainā Berlīnē nemitīgi notiek kas jauns. Pēdējā laika aktuālākajām adresēm pieder “Chi Sing”, neliels vjetnamiešu restorāns, kas durvis vēra 2008. gada rudenī, acumirklī iemantojot īstena atraduma statusu. Starp citu, savā ziņā tas dēvējams par vērā ņemamu konkurentu jau par klasiku kļuvušajam “Monsieur Vuong”, kurš ar teju neticamo apvienojumu – izcils ēdiens un pārsteidzoši draudzīgas cenas, daudziem jau pārtapis sava veida atkarībā. Tā teikt, būt Berlīnē un par sešiem eiro neapēst fantastiskos vistas salātus ar diedzētiem asniem, zemesriekstiem, koriandru un dievīgo mērcīti, kuras noslēpumu tā arī nevienam nav izdevies uzminēt, ir grēks! “Chi Sing” varbūt ir par kripatu dārgāks (milzīgs zupas šķīvis par 8,40 eiro), arī interjers – jau ar pretenziju uz laikmetīgu minimālismu, taču virtuve ir vēl izsmalcinātāka un radošāka. Īstens garšu piedzīvojums, turklāt lielākā daļa produktu ir organiski audzēti un gatavoti ar mīlestību – to nejust ir tikpat kā neiespējami! Citronzālē un ingverā marinētā grilēta cāļa fileja ir tik sulīgi garda, ka, iespējams, tādu jums nebūs gadījies baudīt nekur. Izcili ir arī hibiska ziedu salāti un ķirbju un burkānu strēmelēs ieceptas garneles u.c. Maigas un kraukšķīgas tekstūras, salds, skābs, pikants – viss sajaucies teju netveramā buķetē, vienlaikus nevienai no garšām nedominējot un nevienam ēdienam neesot par asu.

Leave a Reply